
Vanaf dinsdag 14 oktober plaatsen we wekelijks deze rubriek om de informatie op onze website wat meer voor het voetlicht te brengen. Want er is daar veel lokaal nieuws te lezen wat voor veel medeparochianen onbekend is. We kijken immers niet altijd op die site www.joannesdedoper.nl. Daarom verduidelijken we hier elke dinsdag één onderwerp. Deze twaalfde aflevering gaat het over ‘Diaconie’ wat staat voor ‘dienen’. Klik het maar aan en daar worden de zes activiteiten in dit werkveld benoemt. Als de lezer ze stuk voor stuk aanklikt, wordt uitgelegd wat kan worden verwacht. Lees hieronder maar verder in een korte samenvatting wat er allemaal bij de diaconie hoort waar diaken Peter Winnubst vanuit het pastoraal team de contactpersoon van is. Goed om te zien wat onze website allemaal aan informatie biedt! Dinsdag 6 januari plaatsen we meer nieuwe lezenswaardige informatie over een ander onderdeel van onze website.
P.C.I. Joannes de Doper
Elke parochiekern heeft een Parochiële Charitas Instelling (P.C.I.) en ze werken ook samen met de andere kernen maar elke P.C.I. is praktisch gezien lokaal actief. Ze ondersteunen mensen in de breedste zin van het woord dankzij de verworven financiële middelen. Dat is ‘stille hulp’ die onbekend voor derden blijft en zeker niet aan de grote (kerk)klok wordt gehangen. Op de website is te lezen hoe het werkt met de P.C.I. Het contactmailadres is hettymenskivits@gmail.com en daar kan iedereen het ook melden als ze mensen kennen die mogelijk geholpen moeten worden. Dit is dan ook aanvullend wat er aan bestaande gemeentelijke regelingen al is.
Huisbezoek en communie aan huis
Voor het aanvragen van huisbezoek of communie thuis kunt u, kan jij, contact opnemen met ons parochiesecretariaat (open op de dinsdag-, donderdag- en vrijdagochtend van 8.45 – 11.45 uur), 071-4029402, of onze locatiereferent pastor Kees van Vliet (06-15948952 / ctm.van.vliet@planet.nl). Daar kan ook de brochure ‘Huisbezoek en communie aan huis’ van de parochie H. Augustinus van september 2025 worden aangeklikt voor meer informatie.
Ziekenzalving
Hier kan de brochure ‘Het sacrament van de ziekenzalving’ van het bisdom Rotterdam worden aangeklikt welke alle informatie verstrekt. Voor het aanvragen van een ziekenzalving kunt u, kan jij, bellen met de parochiële noodtelefoon: 06-49423242. Praktische informatie over de ziekenzalving binnen onze parochie vindt u, vind jij, in de brochure ‘Ziekenzalving, ziekencommunie en ziekenzegen’ van de parochie H Augustinus van september 2025 welke daar aangeklikt kan worden.
Quiltgroep ‘de Bonnette’
Creatief dienen door met elkaar de meest diverse quiltproducten te maken, variërend van kerstproducten om op een najaarsmarkt te verkopen voor een goed doel; de hongerdoeken in onze Katwijkse kerk tot op verzoek voor een bepaalde afdeling in het ziekenhuis. Elke maandag van 9.00 – 11.30 uur komen de quiltsters samen in de pastorie om samen aan nieuwe producten te werken maar… het is natuurlijk ook gezellig. Wilt u, wil jij, er meer over weten, bel 06-47825160 of 071-4026271. Of ga naar de pagina op de website. Ze zijn al vanaf 2004 actief op initiatief van onze parochiane Til Boskamp en hopen dat nog vele jaren te doen. Doet u, doe jij, ook mee? Laat het ze maar weten.
Missie Ontwikkeling en Vredesgroep (M.O.V.)
Met een algemene gedachte van Martin Luther King (1929 – 1968), een Amerikaanse baptistendominee, politiek leider en één van de prominentste leden van de Afro-Amerikaanse burgerrechtenbeweging, wordt verwoord waar het bij de M.O.V. om gaat. Ze zijn ook verbonden met de andere M.O.V.-groepen van onze parochie zoals bij het vaststellen van de vier jaarlijkse diaconale deurcollectes en de verdere verwerking in deze. Interesse om mee te doen? Helaas is er geen contactpersoon vermeld bij deze werkgroep op de website, maar de pastoraatgroep of de locatiereferent kan vast verder helpen. Zeker op het gebied van de ‘V’ mag er een hoop gebeuren!
Werkgroep Zuiderkruis
Werkgroep Zuiderkruis is een diaconale werkgroep van onze parochiekern. Het doel van de werkgroep is het ondersteunen van kleinschalige projecten op het gebied van onderwijs en gezondheidszorg in Malawi, Afrika. De werkgroep bestaat sinds 2001 en is opgericht door een aantal enthousiaste parochianen die iets wilden doen voor de mensen in één van de allerarmste landen van de wereld, Malawi. Op de website staat een overzicht van projecten in Malawi over de jaren 2001 – 2011 met een waarde van € 177.400,-. Het is goed hier te melden dat Kees Heijkoop na afloop van de kerstmarkt 14 december jl. vertelde dat de werkgroep om moverende redenen gaat stoppen met de projecten in Malawi. Maar vol trots werd ook verteld dat in 24 jaar er het schitterende bedrag van € 400.000,- bijeen is verzameld.
Voor vragen over de actuele ontwikkelingen bij de werkgroep en de lopende projecten kunt u, kan jij, contact opnemen met Pauline Wetting, secretaris (p.wetting@gmail.com) of Kees Heijkoop, voorzitter (c.heijkoop@gmail.com)
Meer dan voldoende aanbod om te dienen dus!. En zijn er vragen / opmerkingen / suggesties, laat het de pastoraatgroep, wie verantwoordelijk is dat is nergens vermeld, en / of Peter Winnubst, diaken, of pastor Kees van Vliet, locatiereferent van de Katwijkse parochiekern van de parochie H. Augustinus, gerust even weten.
