
Op een schitterende zaterdag 30 mei vertrokken 58 deelnemers met de bus op de door de pastoraatgroep georganiseerde dagtocht naar Gouda. Het thema van de gehouden gebedsviering in de Oud-Katholieke Kerk was ‘Samen onderweg’. Dat kreeg handen en voeten deze dag met diverse activiteiten. Maar ook het elkaar ontmoeten stond centraal en dat ging ook verrekte goed en vloeibaar op een zonnig terras. Mooi om te zien hoe de deelnemers hebben genoten deze dag. Bent u, ben jij, deze keer niet mee geweest, klik dan zeker hier de rubriek ‘Fotogalerij’ aan voor wat sfeerfoto’s en klik zeker ook de rubriek ‘Filmpagina’ aan voor wat gefilmde beelden van Vocalis bij de gehouden gebedsviering. Om 19.00 uur werd Katwijk weer aangedaan en lees hieronder puntsgewijs wat sfeeropmerkingen.
Het werd een dagtocht met:

- op de valreep op de Zeeweg alle 58 deelnemers in de bus aanwezig.
- drie gezongen busliederen met pakkende teksten op de melodie van ‘Het kleine café aan de haven’, ‘Tulpen uit Amsterdam’ en ‘Droomland’.
- een cupje Oranjebitter in de bus om de dag feestelijk te starten.
- een bezoek aan kaasboerderij ‘Schep’ in Bergambacht waar 650 koeien jaarlijks zorgen dat er één miljoen kilogram kaas kan worden gemaakt. Een rondleiding liet o.a. ook alle innovatieve ontwikkelingen bij o.a. het melken zien van koeien die ook al de honderdduizend liter melk in hun leven hebben geproduceerd. Er was ook een koffiemomentje met een Goudse stroopwafel en een bord met diverse soorten zelfgemaakte kaas. En natuurlijk werd het zuivelwinkeltje bezocht voor vooral… kaas!
- een rondvaart door de Goudse grachten met een verzorgde lunch, zonder stroopwafel, aan boord met af en toe ook uitleg over wat we aan beide oeverkanten konden zien.
- een bezoek aan de Oud-Katholieke Kerk van de parochie H. Johannes de Doper. Het gebouw dateert waarschijnlijk uit de veertiende eeuw (bekend is dat er op deze plaats op 5 december 1346 een huis stond). Volgens de overlevering is het een danszaal geweest. In 1630 kwam er een einde aan het zwerven van de Katholieke kerk in Gouda. In dat jaar werd het complex aan de Hoge Gouwe aangekocht door de broer van Petrus Purmerent, pastoor te Gouda van 1616-1663. Dus in 2030 wordt het vierhonderdjarig bestaan gevierd.
- een gebedsviering in deze kerk waar negentien leden van Vocalis, begeleid door Niek van der Meij op piano, de gekozen liederen rond het thema ‘Samen onderweg’ prachtig vertolkten in een schitterend kerkgebouw met een heerlijke akoestiek. Zo werd er o.a. gezongen ‘Breng ons samen’, ‘Pelgrims van hoop’ en het ‘Avé Maria’.
- aansluitend een koffie- of theemomentje, met stroopwafel, in de ommuurde tuin achter de kerk met een prominente plek voor een eeuwen oude moerascipres.
- een vrij moment die op diverse terrasjes op de Markt werd doorgebracht.
- om het af te leren een drankje en borrelhapje in de tuin van ‘Brunch Boutique’.
- voor de derde keer de snoeptrommel die in de bus rondging met op de trommel de tekst ‘Alle zegen komt van boven en het lekkers van beneden!’
- een veilige aankomst om 19.00 uur op het Marktplein in Katwijk.
En wat was de meest gestelde vraag na aankomst, het verlaten van de bus en het bedanken van de organisatie (Ralph Severens en Agnes Bol van de pastoraatgroep): ,,Komt er in 2027 weer een dagtocht? Ik ga dan op zeker mee!’
